Medical Underground
medik.cz
wiki.medik.cz
2. LF
Stuff
Brutal search
(Experimental, use
at your own risk!)

 
Other projects
Friendly sites
Info
Počet přístupů:
Počet přístupů od 28. listopadu 1999
Engine:
Kalliopé 3.04

Generováno:
26. 1. 2021
10:49:44 GMTMotto:
Carpe diem,
carpe noctem,
vita brevis est!

Učebnice se slevou

Často kladené otázky (FAQ)

Jak to, že jsou knihy takhle levné?
Protože jsou ve velkém nakupovány přímo od zdroje. :-)

Proč nejsou knihy ještě levnější?
Dotovat to nemůžu a z něčeho musím platit režii a daně...

To jsou nové, nebo už použité knihy? Nebo dokonce nějak poškozené?
Jde o úplně nové knihy, přímo ze skladu, tím pádem dokonce snad ještě "novější", než někde z knihkupectví, kde je mohla před Vámi ošahávat spousta lidí. :-) Výjimečně u některých titulů, těsně před jejich vyprodáním je možné, že jde o kusy stažené z prodejen, ale to jsou obvykle opravdu poslední kusy, které se vůbec dají koupit - jiné už pak nebudou. Leda čekat na nové vydání nebo dotisk (to se ale také nemusíte dočkat nikdy :-).

Proč tohle všechno?
Proč? Knihy se mi zdály drahé, tohle je způsob, jak se k nim dostat levněji - nejen pro mně, ale i pro další zájemce.

Dostanu k zakoupeným knihám nějaký doklad?
Vystavení daňového dokladu (paragonu) není problém. Při větších objednávkách je možné vyhotovit i fakturu.

Jaké jsou dodací lhůty?
Záleží na aktuálním množství objednávek. Během školního roku obvykle tak do 2-3 týdnů, někdy i výrazně kratší (ještě ten samý týden, když objednáte ve vhodnou dobu, máte knihy ještě ten den :-).

Co když na knihy opravdu spěchám a nemůžu třeba čekat 2 nebo 3 týdny?
I v takovém případě mi pošlete objednávku a napište, že velmi spěcháte, případně mně zkuste nějak kontaktovat (telefon) a něco vymyslíme. Buď je někdy možné vyřízení všech objednávek nějak urychlit, případně se někdy stane, že mám pár kusů od některých titulů "na skladě" a v tom případě je možné ho prodat okamžitě. Některé tituly mám v množství jednoho kusu pro vlastní potřebu - v případě nouze nejvyšší můžu prodat daný kus (a sám si ho pak koupím při další návštěvě skladu). Ke knihám se chovám vzorně, tudíž jsou většinou jako nové. :-)

Je možné knihy nějak poslat poštou?
Zatím tento způsob ještě nebyl potřeba, vždycky se našel způsob, jak knihy dostat na místo určení (třeba i do Brna, na Slovensko, etc.). V případě, že byste o zaslání měli přesto zájem, kontaktujte mně a nějak se to zařídí (nejhorší položkou je obvykle dobírečné - bylo by třeba možné zaplatit převodem na účet a následně knihy poslat jako obyčejný balík).

Můžu celé téhle nabídce věřit?
Knihy tímto způsobem prodávám už od roku 2001. Od té doby si už knihy takto objednaly a zakoupily snad stovky lidí. Zatím snad nikdo nebyl nespokojen. Reklamace byla pouze jediná - šlo o vadný výtisk jedné knihy, kde chybělo v polovině asi 10 stránek, čehož si při prodeji nikdo nevšiml. Knihu jsem velmmi rychle vyměnil.

Je možné objednávku nějak zrušit?
Samozřejmě, použijte stejný způsob jako při samotném objednání (nejlépe SMS). Hlavně to prosím neodkládejte. Pokud jsem pro dané knihy ještě nejel, není to nejmenší problém, pokud byste měli to štěstí (nebo spíše já tu smůlu), že byste objednávku zrušili těsně poté, co bych knihy vyzvedl ze skladu, tak se většinou nějak povede najít jiného zájemce o daný titul - zvláště pokud se jedná o atraktivní tituly typu Pediatrie nebo Atlas patofyziologie. Horší je to s knihami typu "Konzervační zubní lékařství" - jeden kus už mi tu pár týdnů leží a nevím, co s ním. :-) Se stornem objednávky se do oné kritické doby po vyzvednutí knih ze skladu zatím povedlo trefit jen asi 2 lidem. :-)

Co když najednou nebudu mít na objednanou knihu (knihy) zrovna peníze?
Také by v zásadě neměl být problém. Nemusíte objednávku hned rušit, stačí dát vědět, o jak dlouho mám třeba objednávku pozdržet. Nějak se určitě dohodnem. Buď knihy u mně počkají, nebo pokud jde o tituly, o které je velký zájem, je pro mně výhodnější je zatím prodat a vzít je znovu ze skladu při další návštěvě skladu. Jde jen o to, abych věděl, kdy je asi budete potřebovat.

Kdo za tím vším je?
Jeden vcelku obyčejný medik z 2. lékařské fakulty UK, momentálně v 5. ročníku, který si tak přivydělává na učebnice. :-) Jo a až mně budete shánět třeba po telefonu - jmenuji se Marek Turnovec.

Je to legální?
Činnost je provozována na platný živnostenský list, jak již bylo zmíněno výše, není problém vystavit ke knihám prodejní doklad (paragon).


Máte nějaké další otázky? Tak mi napište nebo zavolejte.

© 1999-2005 MaT, All rights reserved
Portions copyrighted by other persons ;-)